beautiful-fl-400.jpg

Zabezpieczenie ogrodu vs Covid-19

Drodzy Działkowcy !

Dziękujemy, że potraficie w obliczu obecnego zagrożenia zrozumieć trudną dla nas wszystkich sytuację. Pierwszy kwietniowy, ciepły weekend w porównaniu do marcowych był na naszym ogrodzie bardzo spokojny i w zdecydowanej większości bez Waszej aktywności rekreacyjnej. Dziękujemy, za Wasze poczucie bezpieczeństwa. Nie chcemy narażać Was i siebie na niebezpieczeństwo i kary. Wiemy, że nawet dojazd do ogrodu jest problematyczny i nie wchodzi w zakres pozwoleń jakim jest dojazd do pracy czy do sklepu. Zdarzają się pouczenia i kary w tym temacie. W związku z tym, że pogoda będzie się "rozkręcać" trwają obecnie przygotowania do odkręcenia wody. Szczegóły będą podane po świętach. Rozważane jest m.in. czasowe, ograniczone odkręcenie wody. Wszystko zależy od Waszej roztropności. Nie chcemy narażać Was i siebie na nieprzyjemne wizyty policji czy zarażenie.

Proces odkręcania wody wiąże się z koniecznością plombowania wodomierzy czy sprawdzania wycieków na indywidualnych działkach a tym samym z możliwością transmisji wirusa. Nie wszyscy działkowcy mogą przyjść na działkę by sprawdzić wodomierz czy go zabezpieczyć. To dodatkowe utrudnienie.

Odkręcona woda nie powinna być zachętą do gromadzenia się z rodziną i relaksu. W tym zakresie musimy postępować zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia - tylko zabezpieczenie podstawowych potrzeb jest dozwolone. 

Życzymy Wam zdrowia oraz Spokojnych Świąt spędzonych w domu.

Drukuj